Tekstil Çekimi

Fotobox Pro olarak sadece tekstil fotoğraf çekimi yapıyoruz. Tekstil sektörünün en önemli reklam materyali bildiğiniz gibi fotoğraftır. Bu yazımızda farklı fotoğraf çekim tekniklerimizi sıralıyoruz.

 

mont-fotograf-cekimi Tekstil Çekimi
Kürklü Bayan Ceket Dekupe

Hayalet Mankenli Fotoğraf Çekimi

Cansız mankenler ile yapılan bir çekim tekniğidir. Cansız manken silinerek, içi boş bir görüntü elde edilmektedir. Örnek olarak cekilen fotoğraf bir ceket çekimi ise;

  1. Kırışıklıklar giderilir.
  2. Doğru kol ve omuz simetrisi sağlanır.
  3. Herhangi bir rahatsız edici, dikiş hatası ya da gölge silinir.
  4. Çekilen tüm ceketler ile aynı boyut kıyaslanır.

Eğerki ürününüze güveniyorsanız, kalıp ve tasarımı ile kaliteli bir ürün için en uygun çekim tekniği hayalet mankenli diğer adı ile dekupe çekim tekniğidir.

Neden Dekupe Çekimi Yaptırmak Daha Mantıklı ?

  1. Ucuzdur. Çünkü herhangi bir canlı model ile çalışmak zorunda olmadığınız için manken ücreti, studio kirası, kuaför ve makyaj hizmet ücretlerini ödemezsiniz.
  2. Canlı manken ile çalışmadığınız için 2 sezon önce çektiğiniz fotoğraf ile bugün çektirdiğiniz arasında hiçbir fark yoktur. Manken müsait değil, ya da ülke dışına cıkmış gibi sorunlar ile ilgilenmek zorunda kalmazsınız.
  3. Kolay ve pratiktir. Styling, gerekmediği için ürünleriniz hızlı bir şekilde fotoğraflanır. Renklendirme gibi yöntemler ile hızlıca yol alınabilir.
  4. Fotoğrafların tüm telif hakları sizde olduğu için, istediğiniz platformda sınırsızca kullanabilirsiniz. Ama mankenli fotoğraf çekiminde bu durum ne yazıkki ajans sözleşme maddelerinin izin verdiği sınırlar içerisinde geçerlidir.

 

 

Bir cevap yazın

Sohbet Başlat